مکان شما: پوکه قروه » پوکه نخودی قروه

پوکه نخودی قروه چیست؟

پوکه نخودی | پوکه نخودی قروه با تخفیف ویژه | پوکه امینی 09185182909

این مقاله که حاصل بخش پژوهش و آنالیز مجموعه پوکه امینی قروه است قصد دارد به صورت کامل شما را با خواص و ویژگی ها، قیمت، وزن، سایز و خرید این نوع پوکه آشنا سازد.

همکار و مشتری گرامی از شما دعوت می کنیم این مقاله را در چند دقیقه مطالعه کنید.

1. شهرستان قروه

قروه یکی از شهرهای استان کردستان است و به عنوان مرکز شهرستان قروه شناخته می شود. این شهر با شهر همدان هم مرز است و دقیقا در وسط شهرهای سنندج در استان کردستان و شهر همدان در استان همدان واقع شده است. این شهر در دامنه های رشته کوه زاگرس واقع
شده است و به علت کوهستانی بودن منطقه دارای معادن زیادی نظیر معادن سنگ مرمر، کریستال، گرانیت، ماسه شسته و پوکه معدنی است.

شهر قروه1

شهرستان قروه واقع در استان کردستان به عنوان مهمترین قطب استخراج پوکه در کشور شناخته می شود و در حال حاضر محصولات پوکه معدنی این شهرستان به کل کشور و حتی در برخی موارد به خارج از کشور نیز صادر می شود. اینمحصول استراتژیک دارای کاربردهای
فراوانی است و می تواند در بخش صنعت، بهداشت، ساختمان و کشاورزی استفاده شود و به صورت قابل توجهی سبب صرفه جویی در منابع دیگر شده و بهره وری زیادی را به همراه داشته باشد.

شهر قروه 2

در حال حاضر معدن پوکه شهرستان قروه دارای چهار نوع پوکه به نام های بادامی، نخودی ،عدسی و ماسه ای است. محتوای گنجانده شده در این مطلب قصد دارد تا شما خواننده، همکار یا مشتری گرامی را با ویژگی های اصلی و اساسی و نحوه خرید پوکه نخودی آشنا سازد.

همچنین در صورتی که نیاز به این نوع پوکه معدنی دارید شما می توانید با استفاده از شماره درج شده در همین صفحه، به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام به خرید آن کنید تا در اسرع وقت آن را برای شما تهیه و ارسال نماییم.

2. پوکه نخودی چیست؟

تصویر زیر نمونه ایی از پوکه نخودی قروه را نشان می دهد. این نوع پوکه دارای ابعادی در حدود ۵ تا ۱۰ میلی متر است و وزن هر متر مربع آن چیزی در حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم است.

پوکه معدنی نخودی قروه را بهتر بشناسیم

به دلیل دارا بودن ابعاد مناسب ، وزن کم و وجود حفره های هوایی در ساختار داخلی، این نوع پوکه به صورت قابل توجهی در صنعت ساختمان استفاده می شود. از این رو به کارگیری این نوع پوکه معدنی به عنوان شیب بند کف طبقات ساختمان و همچنین بام آن می تواند وزن تمام شده مربوط به هر طبقه و نهایتا وزن کل ساختمان را به صورت قابل توجهی
کاهش دهد.

3. خصوصیات پوکه نخودی

بررسی های انجام شده در چندین مقاله تحقیقاتی نشان داده شده است که استفاده از پوکه برای تولید بلوک های سیمانی نیز می تواند به جای ماسه، سبب کاهش وزن تمام شده بلوک های سیمانی شود. علاوه بر آنکه هزینه تمام شده پوکه نسبت به ماسه بسیار کمتر است.

سبک بودن پوکه نخودی و وجود حفره های هوایی در آن سبب شده است که این ماده معدنی علاوه بر توضیحات فوق دارای خواص زیر نیز باشد که در ادامه به آنها اشاره شده است :

 • مقاومت دمایی بسیار بالا
 • وجود حفره های هوایی در ساختار داخلی و به وجود آوردن نوعی عایق طبیعی
 • طبیعی و معدنی بودن و عدم فرسایش در برابر شرایط طبیعی مختلف
 • طول عمر زیاد بدون از دست دادن خواص اولیه خود

هر چند که در بالا تا حدودی به خواص و ویژگی های این نوع پوکه اشاراتی شد اما در اینجا قصد داریم به صورت کامل این خواص را توضیح دهیم تا بیشتر با این نوع پوکه آشنا شوید.

1.3- مقاومت دمایی بسیار بالا

همانطور که می دانید پوکه معدنی حاصل فعالیت های آتشفشانی است. به عبارت دیگر پوکه معدنی همان گدازه های آتشفشانی است که بعد از آمدن بر روی سطح زمین به صورت طبیعی سرد می شوند.

از این رو به دلیل آنکه پوکه نخودی قروه به صورت طبیعی سرد می شود و خودش هم نوعی ماده معدنی است مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط های مختلف آب و هوایی دارد و به خوبی در برابر آنها مقاومت دارد.

بررسی ها نشان داده است که پوکه معدنی می تواند در شرایط مختلف آب و هوایی تا یک قرن خواص اولیه خود را حفظ کند و این همان دلیلی است که هم اکنون به عنوان نوعی مصالح ساختمانی استفاده می شود و تقریبا توانسته است در برخی از نقاط ساختمان، جایگزین ماسه شسته و ماسه بادی شود.

2.3- وجود حفره ، حفظ هوا و دارا بودن ویژگی عایق

پوکه نخودی در ساختار داخلی خود دارای حفره های تو خالی است، این حفره ها در هنگام سرد شدن به وجود آمده اند.

حفره ها می توانند هوا یا اب را در ساختار داخلی خود حفظ کنند. امروز به دست آوردن ماده معدنی ارزانی که بتواند به عنوان یک عایق عمل کند بسیار سخت است. اما پوکه معدنی نخودی این ویژگی را دارد و علاوه بر آن قیمت این نوع پوکه در تهران یا حتی سایر شهرهای کشور نیز مناسب است.

علاوه بر دو مورد فوق می توان به خواص دیگری همچون عمر زیاد و وجود املاح معدنی در ساختار این نوع پوکه نیز اشاره کرد. اشاره کردیم که پوکه معدنی می تواند تا صد سال خواص اولیه خود را حفظ کند. همچنین با توجه به مواد معدنی که در پوکه حل شده اند می توان از پوکه معدنی برای کاربردهای کشاورزی نظیر

 • زهکشی خاک
 • ایجاد گلخانه

نیز اشاره کرد.

قیمت روز پوکه نخودی در وب سایت پوکه امینی

4. کاربردهای پوکه نخودی

براساس خصوصیاتی که در بالا برای پوکه نخودی قروه ذکر شد، می توان کاربردهای فراوانی را برای آن بشماریم که مهمترین این کاربردها به صورت زیر هستند :

 • استفاده در ساختمان به شیب بندی طبقات و بام ساختمان
 • استفاده در بخش کشاورزی با هدف این فضا در خاک که حاصل آن ریشه دوانی بهتر گیاه و جذب آب و همچنین بالا بردن بهره
  وری مصرف آب و افزایش راندمان محصولات کشاورزی است
 • پوکه معدنی در بخش بهداشتی نیز گاها استفاده می شود و برای ایجاد سنگ پا از آن استفاده می شود. اما کاربرد جذاب تری
  از پوکه معدنی در بخش کشاورزی وجود که در ادامه به آن پرداخته شده است:

1.4- کاربرد در بخش کشاورزی

 • پوکه جذب آب بسیار کمی دارد و می تواند در بخش کشاورزی به عنوان یک زهکش بسیار مناسب عمل کند.
 • از سوی دیگر پوکه می تواند با به وجود آوردن فضا در بین خاک مانع از گلی شدن آن شود و آب را به راحتی به ریشه گیاه
  برساند و مانع از غرق آبی شدن زمین های گلخانه ای و هدر رفت آب شود.بنابرین به صورت خلاصه می توان گفت که این نوع
  پوکه در بخش کشاورزی دارای کاربردهای زیر است
 • وجود حفره و به کارگیری به عنوان زهکش طبیعی خاک
 • جلوگیری از به وجود آمدن تراکم زیاد خاک
 • جلوگیری از غرق ابی شدن خاک
 • آبیاری سریع ریشه گیاه به دلیل ایجاد زهکشی مناسب در خاک
 • آبیاری با حداقل آب مصرفی و بازدهی بالا

5. قیمت پوکه نخودی و نحوه خرید آن

یکی از مواردی که برای پیمانکاران و فروشندگان پوکه معدنی در سطح کشور از اهمیت زیادی
برخوردار است، قیمت پوکه نخودی است.

می دانیم که در حال حاضر، پوکه شهرستان قروه به دلیل خواصی که دارد به عنوان بهترین
پوکه معدنی ایران شناخته می شود و طرفداران خاص خود را در سطح کشور دارد.

همکاران ما در مجموعه پوکه امینی جداولی را تهیه کرده اند که به صورت هفتگی قیمت پوکه معدنی را به روز می کنند و در صورت تغییر قیمت ، آنها را در جدول لحاظ می کنند.

فرقی ندارد که شما در کدام شهر ایران هستید شما می توانید بهترین پوکه معدنی ایران را به
صورت آنلاین از ما خریداری کنید و ما متعهد هستیم که انواع پوکه معدنی شهرستان قروه را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت در اختیار شما قرار دهیم.

به منظور رفاه حال شما عزیزان، پوکه معدنی را با ده درصد تخفبف همیشگی در اختیار شما قرار می دهیم و به شما اطمینان می دهیم که توانایی تامین تمام نیازهای پوکه معدنی شما را داریم.

در حال حاضر قیمت پوکه نخودی برابر 150 هزار تومان به ازای هر متر مکعب است و شما می توانید با تخفیف ویژه آن را از ما 140 هزار تومان خرید کنید.

سفارش خرید پوکه نخودی قروه
نکته مهم در خرید پوکه :

در صورتی که قصد خرید پوکه معدنی نخودی قروه را دارید بر روی لینک زیر کلیک نمایید یا آن را لمس کنید.

خرید پوکه نخودی قروه با 10 % درصد تخفیف ویژه

پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها
پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها
پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها
یه تخفیف جذاب برای خرید پوکه نخودی میخوای؟
همه چیر درباره پوکه نخودی قروه
از کجا پوکه نخودی بخرم؟
پوکه نخودی چیست و چه کاربردی دارد؟

 سوالات متداول

پوکه نخودی نوعی ماده معدنی است که پس از سرد شدن گدازه های آتشفشانی به وجود آمده است. این ماده معدنی با محبوس کردن هوا در خود، دارای حفره های هوایی است و به همین علت دارای وزن سبک و البته حجم زیاد است. پوکه معدنی نخودی را می توان نوع فرآوری شده پوکه معدنی دانست که بعد از استخراج پوکه از کوه، آن را با استفاده از ماشین آلات صنعتی به آن تبدیل می کنند. این پوکه از لحاظ ظاهری شبیه نخود است و ابعاد آن نیز از ۵ تا ۱۰ میلی متر تشکیل می شود و وزن هر متر مکعب آن در حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلو گرم است.

پوکه نخودی قروه - سوالات متداول
نحوه خرید این پوکه متغیر است و می تواند با دو درجه کیفی ۱ و ۲ به صورت متر مکعب به فروش برسد و در حال حاضر قیمت هر متر مکعب آن ۱۵۰ هزار تومان است. اما می توانید انواع پوکه قروه را با ده درصد تخفیف ویژه در پوکه ارمان تهیه نمایید و پوکه نخودی را با قیمت ۱۴۰ هزار تومان از ما خرید نمایید.
سوالات متداول پوکه نخودی
 • دارا بودن مقاومت بالا حجم زیاد
 •  قابلیت عایق بودن در برابر سرما و گرما و همچنین صدا
 • عمر زیاد
 • وزن کم و بسیار سبک
 • مقاوم در برابر عوامل طبیعی و عمر زیاد که به دلیل معدنی و طبیعی بودن آن است
ویژگی های پوکه نخودی

این نوع پوکه را می توان در مکان ها و صنعت های مختلفی استفاده کرد به صورتی که مهمترین مکان هایی که می توان از آن استفاده نمود به شرح زیر هستند :

 • زمین های کشاورزی و گلخانه ایی با هدف ریشه دوانی ساده تر گیاه، جلوگیری از اتلاف آب ( پوکه جذب آب خوبی دارد)
 • کاربردهای ساختمانیکاربردهای ساختمانی و شیب بندی طبقات
 • کاربردهای بهداشتی ایجاد سنگ پا
ویژگی های پوکه نخودی

اخبار و مقالات پوکه قروه

پوکه قروه چیست و چه کاربردهایی دارد
پوکه قروه چیست؟

امیدواریم پس از خواندن مطلب پوکه نخودی اطلاعات کافی را در در مورد این نوع پوکه معدنی به دست آورده باشید. از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید و اطلاعات جدیدتری را در مورد پوکه معدنی شهرستان قروه به دست آورید.

قیمت پوکه ، قیمت پوکه معدنی قروه ، قیمت پوکه قروه
قیمت پوکه قروه

اگر پس از خواندن مطلب پوکه نخودی قروه ، قصد خرید این نوع پوکه معدنی را دارید و می خواهید از نمودارهای قیمتی آن با خبر شوید و جدول هفتگی تغییرات قیمتی آن را مشاهده کنید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قیمت پوکه معدنی قروه
نمودار تغییرات هفتگی قیمت پوکه

تحلیل قیمت به همراه نمودار ارائه شده، تغییرات قیمت پوکه معدنی در چهار نوع پر مصرف خود به نام های پوکه بادامی ، پوکه نخودی ، پوکه فندقی و پوکه ماسه ای را با دقت زیاد نشان می دهد.این جدول به صورت هفتگی به روز می شود.