مکان شما: پوکه قروه » پوکه نخودی قروه

پوکه نخودی ، پوکه نخودی قروه

پوکه نخودی قروه را بهتر بشناسید

این مقاله که حاصل بخش پژوهش و آنالیز مجموعه پوکه امینی قروه است قصد دارد به صورت کامل شما را با خواص و ویژگی ها، قیمت، وزن، سایز و خرید پوکه معدنی نخودی آشنا سازد.

همکار و مشتری گرامی از شما دعوت می کنیم این مقاله را در چند دقیقه مطالعه کنید.

پوکه نخودی و توضیحاتی درباره منشاء آن : شهرستان قروه واقع در استان کردستان به عنوان مهمترین قطب استخراج پوکه و پوکه نخودی در کشور شناخته می شود و در حال حاضر محصولات پوکه معدنی این شهرستان به کل کشور و حتی در برخی موارد به خارج از کشور نیز صادر می شود. این محصول استراتژیک دارای کاربردهای فراوانی است و می تواند در بخش صنعت، بهداشت، ساختمان و کشاورزی استفاده شود و به صورت قابل توجهی سبب صرفه جویی در منابع دیگر شده و بهره وری زیادی را به همراه داشته باشد.

در حال حاضر معدن پوکه شهرستان قروه دارای چهار نوع پوکه به نام های بادامی، نخودی که در برخی موارد پوکه فندقی نیز نامیده می شود،عدسی و ماسه ای است. محتوای گنجانده شده در این مطلب قصد دارد تا شما خواننده، همکار یا مشتری گرامی را با ویژگی های اصلی و اساسی  و نحوه خرید پوکه نخودی اشنا سازد. همچنین در صورتی که نیاز به این نوع پوکه معدنی دارید شما می توانید با استفاده از شماره درج شده در همین صفحه، به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام به خرید آن کنید تا در اسرع وقت آن را برای شما تهیه و ارسال نماییم.

وزن و سایز پوکه نخودی

تصویر زیر نمونه ایی از پوکه معدنی نخودی را نشان می دهد. این نوع پوکه دارای ابعادی در حدود 5 تا 10 میلی متر است و وزن هر متر مربع آن چیزی در حدود 600 تا 700 کیلوگرم است.

قیمت پوکه معدنی نخودی ، پوکه معدنی نخودی قروه و قیمت پوکه نخودی قروه

به دلیل دارا بودن ابعاد مناسب ، وزن کم و وجود حفره های هوایی در ساختار داخلی پوکه نخودی ، این نوع پوکه به صورت قابل توجهی در صنعت ساختمان استفاده می شود. از این به کارگیری این نوع پوکه معدنی به عنوان شیب بند کف طبقات ساختمان و همچنین بام آن می تواند وزن تمام شده مربوط به هر طبقه و نهایتا وزن کل ساختمان را به صورت قابل توجهی کاهش دهد.

بررسی های انجام شده در چندین مقاله تحقیقاتی نشان داده شده است که استفاده از پوکه نخودی برای تولید بلوک های سیمانی نیز می تواند به جای ماسه، سبب کاهش وزن تمام شده بلوک های سیمانی شود. علاوه بر آنکه هزینه تمام شده پوکه نسبت به ماسه بسیار کمتر است.

سبک بودن پوکه نخودی و وجود حفره های هوایی در آن سبب شده است که این ماده معدنی علاوه بر توضیحات فوق دارای خواص زیر نیز باشد که در ادامه به آنها اشاره شده است :

 • دارا بودن مقاومت بسیار زیاد
 • وجود حفره های هوایی در ساختار داخلی و به وجود آوردن نوعی عایق طبیعی
 • طبیعی و معدنی بودن و عدم فرسایش در برابر شرایط طبیعی مختلف
 • طول عمر زیاد بدون از دست دادن خواص اولیه خود

مشخصات و ویژگی های پوکه معدنی نخودی

در ادامه مطلب خواص فوق بیشتر توضیح داده شده اند.

سفارش خرید پوکه قروه
نکته مهم در خرید پوکه :

همکاران و مشتریان گرامی قیمت خرید پوکه قروه در انواع پوکه بادامی ، پوکه معدنی نخودی ، پوکه عدسی و پوکه ماسه ای ، تغییری نکرده است و به محض تغییر قیمت حتما جدول قیمت پوکه و نمودار آن را به روز خواهیم کرد.

برای خرید انواع پوکه معدنی با %10 تخفیف قیمتی کلیک کنید

پوکه نخودی و پوکه نخودی قروه


کاربر، همکار و مشتری گرامی ضمن عرض خیر مقدم به وب سایت پوکه قروه به اطلاع می رسانیم از طریق شماره تلفن زیر به راحتی می توانید پوکه نخودی و پوکه نخودی قروه را با دو درجه کیفی یک و دو تهیه نمایید. همچنین شما با یک تماس می توانید از تخفیف ده درصدی پوکه نخودی و پوکه نخودی قروه بهره مند شوید و پوکه معدنی مورد نظر خود را به صورت مستقیم و بدون واسطه از ما خریداری نمایید.

همچنین به اطلاع شما عزیزان می رسانیم به منظور شفاف سازی در قیمت انواع پوکه قروه و پوکه معدنی قروه، وب سایت پوکه قروه امینی به صورت هفتگی قیمت انواع پوکه را در همین سایت درج می کند و شما برای اطلاع از آخرین قیمت پوکه قروه می توانید در پایین همین صفحه لینک های مربوط به قیمت پوکه قروه را به صورت کامل مشاهده بفرمایید. علاوه بر این انواع پوکه معدنی قروه در مجموعه پوکه قروه امینی با ده درصد تخفیف ویژه به شما ارائه می شود.

سفارش پوکه معدنی قروه


هر چند که در بالا تا حدودی به خواص و ویژگی های پوکه معدنی نخودی اشاراتی شد اما در اینجا قصد داریم به صورت کامل این خواص را توضیح دهیم تا بیشتر با این نوع پوکه معدنی قروه آشنا شوید.

سرد شدن طبیعی و مقاومت بالا

همانطور که می دانید پوکه معدنی حاصل فعالیت های آتشفشانی است. به عبارت دیگر پوکه معدنی همان کدازه های آتشفشانی است که بعد از آمدن بر روی سطح زمین به صورت طبیعی سرد می شوند.

از این رو به دلیل آنکه این ماده معدنی به صورت طبیعی سرد می شود و خودش هم نوعی ماده معدنی است مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط های مختلف آب و هوایی دارد و به خوبی در برابر آنها مقاومت دارد.

بررسی ها نشان داده است که پوکه معدنی می تواند در شرایط مختلف اب و هوایی تا یک قرن خواص اولیه خود را حفظ کند و این همان دلیلی است که هم اکنون به عنوان نوعی مصالح ساختمانی استفاده می شود و تقریبا توانسته است در برخی از نقاط ساختمان، جایگزین ماسه شسته و ماسه بادی شود.

وجود حفره ، حفظ هوا و دارا بودن ویژگی عایق

پوکه معدنی در ساختار داخلی خود دارای حفره های تو خالی است، این حفره ها در هنگام سرد شدن به وجود آمده اند. حفره ها می توانند هوا یا اب را در ساختار داخلی خود حفظ کنند.

امروز به دست آوردن ماده معدنی ارزانی که بتواند به عنوان یک عایق عمل کند بسیار سخت است. اما پوکه معدنی نخودی این ویژگی را دارد و قیمت پوکه نخودی در تهران یا حتی سایر شهرهای کشور نیز مناسب است.

به همین خاطر می توان به راحتی از پوکه معدنی نخودی یا سایر انواع دیگر آن که در ادامه همین مطلب به آنها اشاره شده است، استفاده نمود.

انواع پوکه معدنی قروه را در اینجا برای شما قرار داده ایم.

علاوه بر دو مورد فوق می توان به خواص دیگری همچون عمر زیاد و وجود املاح معدنی در ساختار پوکه نخودی یا سایر پوکه های دیگر شهر قروه نیز اشاره کرد. اشاره کردیم که پوکه معدنی می تواند تا صد سال خواص اولیه خود را حفظ کند.

همچنین با توجه به مواد معدنی که در پوکه حل شده اند می توان از پوکه معدنی برای کاربردهای کشاورزی نظیر

 • زهکشی خاک
 • ایجاد گلخانه

نیز اشاره کرد.

پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها
پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها

پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها
پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها

کاربردهای پوکه معدنی

از جمله مهمترین کاربردهای پوکه نخودی قروه می توان به کاربردهای

 • کشاورزی،
 • کاربردهای ساختمانی
 • و در موارد خاص نیز به کاربردهای بهداشتی

اشاره کرد.

در مطالب فوق تا حدود زیادی کاربردهای پوکه معدنی نخودی را در بخش های ساختمانی توضیح دادیم.

پوکه معدنی در بخش بهداشتی نیز گاها استفاده می شود و برای ایجاد سنگ پا از آن استفاده می شود. اما کاربرد جذاب تری از پوکه معدنی قروه در بخش کشاورزی وجود که در ادامه به آن پرداخته شده است:

کاربرد در بخش کشاورزی و زهکشی خاک:
 • پوکه معدنی نخودی جذب آب بسیار کمی دارد و می تواند در بخش کشاورزی به عنوان یک زهکش بسیار مناسب عمل کند.
 • از سوی دیگر پوکه معدنی نخودی می تواند با به وجود آوردن فضا در بین خاک مانع از گلی شدن آن شود و آب را به راحتی به ریشه گیاه برساند و مانع از غرق آبی شدن زمین های گلخانه ای و هدر رفت آب شود.بنابرین به صورت خلاصه می توان گفت که این نوع پوکه در بخش کشاورزی دارای کاربردهای زیر است
 • وجود حفره و به کارگیری به عنوان زهکش طبیعی خاک
 • جلوگیری از به وجود آمدن تراکم زیاد خاک
 • جلوگیری از غرق ابی شدن خاک
 • آبیاری سریع ریشه گیاه به دلیل ایجاد زهکشی مناسب در خاک
 • آبیاری با حداقل آب مصرفی و بازدهی بالا

قیمت پوکه نخودی

یکی از مواردی که برای پیمانکاران و فروشندگان پوکه معدنی در سطح کشور از اهمیت زیادی برخوردار است، قیمت پوکه نخودی است.

می دانیم که در حال حاضر، پوکه قروه به دلیل خواصی که دارد به عنوان بهترین پوکه معدنی ایران شناخته می شود و طرفداران خاص خود را در سطح کشور دارد.

همکاران ما در مجموعه پوکه امینی جداولی را تهیه کرده اند که به صورت هفتگی قیمت پوکه معدنی را به روز می کنند و در صورت تغییر قیمت ، آنها را در جدول لحاظ می کنند.

فرقی ندارد که شما در کدام شهر ایران هستید شما می توانید بهترین پوکه معدنی ایران را به صورت آنلاین از ما خریداری کنید و ما متعهد هستیم که پوکه نخودی یا سایر انواع پوکه معدنی قروه را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت در اختیار شما قرار دهیم.

به منظور رفاه حال شما عزیزان، پوکه معدنی را ده درصد تخفبف همیشگی در اختیار شما قرار می دهیم و به شما اطمینان می دهیم که توانایی تامین تمام نیازهای پوکه معدنی شما را داریم.

قیمت روز پوکه نخودی و بادامی

در بالای همین صفحه، چندین لینک را قرار داده ایم که مستقیما می توانید قیمت مربوط به هر چهار نوع پوکه قروه را مشاهده کنید.

پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها
پوکه بادامی قروه ، خواص و کاربردها

اخبار و مقالات پوکه قروه

پوکه قروه چیست و چه کاربردهایی دارد
پوکه قروه چیست؟

امیدواریم پس از خواندن این مطلب  اطلاعات کافی را در در مورد این نوع پوکه معدنی به دست آورده باشید. از شما دعوت می کنیم با ما همراه باشید و اطلاعات جدیدتری را در مورد پوکه معدنی شهرستان قروه به دست آورید.

قیمت پوکه ، قیمت پوکه معدنی قروه ، قیمت پوکه قروه
قیمت پوکه قروه

اگر پس از خواندن مطلب پوکه فندقی، قصد خرید این نوع پوکه معدنی را دارید و می خواهید از نمودارهای قیمتی آن با خبر شوید و جدول هفتگی تغییرات قیمتی آن را مشاهده کنید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

قیمت پوکه معدنی قروه
نمودار تغییرات هفتگی قیمت پوکه

تحلیل قیمت به همراه نمودار ارائه شده، تغییرات قیمت پوکه معدنی در چهار نوع پر مصرف خود به نام های پوکه بادامی ، پوکه فندقی ، پوکه عدسی و پوکه ماسه ای را با دقت زیاد نشان می دهد.این جدول به صورت هفتگی به روز می شود.

پوکه معدنی قروه آرمان امینی